پست شده در پیشنهاد ویژه

همه چیز درباره وانت تندر90 از مزایا تا معایب

در حالی که از ورود تندر 90 یا ال 90 در ایران بیش از 11 سال می گذرد، و در سال های قبل شاهد عرضه مدل های مختلفی از خانواده X90 در ایران همانند ساندرو، ساندرو استپ وی یا همان B90 هستیم یکی از پروژه های جدید ایران خودرویی که وانت تندر است که آخرین عضو لوگان محسوب می شود که 6 سال در خط تولید رنو قرار گرفت جالب بدانید رنو دارای شرکت های زیر مجموعه ای همانند داچیاس که برخی از محصولات در این شرکت ها تولید می گردد اما از آنجا که نام داچیا در برخی از کشورها شناخته شده نیست با نام برند رنو وارد این کشورها می گردد همانند رنو تندر یا در نمونه وارداتی داستر می توان اشاره کرد.

مدل استیشن با کد R90 و مدل وانت با کد U90 که فروش خودرو به بررسی نمونه دوم یعنی تندر۹۰ وانت می پردازیم.آنچه که باعث برتری و یا حس خوب نسبت به وانت تندر می شود در واقع وجهه بسیار خوبی است که مدل سدان تندر سال هاست که در این بازار موفق به کسب و حفظ آن شده است، چرا که تندر۹۰ پیکاپ عملا تمام خصوصیات مثبت و برجسته مدل های استاندارد این خودرو را نیز با خود به همراه دارد. این خودرو رقبایی همانند وانت مزدا، وانت کارا، وانت آریسان دارد

بررسی ظاهری وانت تندر:

در مورد طراحی ظاهری این وانت متوسط، موارد اشتراک بسیاری می توان با تندر۹۰ یافت. نمای جلو خودرو مانند تمام وانت ها، بدون تغییر در قیاس با سایر مدل های استاندارد باقی مانده تا در صورتی که از آیینه عقب به آن نگاه کنید به هیچ عنوان نتوان به وانت بودن خودرو پی برد.

در بخش جانبی تندر وانت با طول تقریبی ۴٫۵ متر و به واسطه حذف نیمی از کابین حتی کشیده تر از مدل استیشن هفت نفره آن که خود اندکی بزرگتر از مدل سدان است، به چشم می آید. در این بخش، فرایند تبدیل کردن ال۹۰ به یک وانت به خوبی صورت گرفته و در بخش پشتی خودرو طرحی کاملا ساده و فاقد هر گونه پیچیدگی رو به رو هستیم تا تنها این چراغ های بزرگ قرار گرفته در دو طرف در صندوق که آنها هم از مدل استیشن به عاریت گرفته شده اند، بیشترین توجه را به خود معطوف سازند.

اما مهمترین بخش این وانت یعنی فضای بارگیری آن، دارای طولی برابر با ۱۸۰ سانتیمتر است که سرتاسر آن به وسیله یک پوشش پلاستیکی مقاوم و ضخیم پوشیده شده است.

تندر وانت در نمای داخلی:

با ورود به داخل اتاق وانت تندر دقیقا با همان فضای تندر۹۰ها رو به رو می شویم، اما در این میان برخی موارد مانند دو کیسه هوا برای راننده و سرنشین کناری برای خودرویی در این کلاس در داخل کشور امری عادی نیست و یک نکته مثبت برای آن به حساب می آید.

در پشت دو صندلی کابین نیز فضایی با ظرفیت حدود ۳۰۰ لیتر تعبیه شده تا برای قرار دادن وسایل ضروری جایگاه مناسبی باشد. وانت تندر۹۰ در مدل فول تولید نمی شود، اما تجهیزاتی همچون کیسه هوا، ترمز ضدقفل، ایموبیلایزر ، فرمان هیدرولیک، کولر، پشت سری های قابل تنظیم، قابلیت تنظیم نور چراغ های جلو، قفل مرکزی و برخی تجهیزات رفاهی دیگر در این خودرو به صورت استاندارد نصب شده اند.

بررسی فنی وانت تندر :

در بخش قوای محرکه همان پیشرانه باکیفیت ۱٫۶ لیتری که طبق روال تندرهای ایران خودرویی، به صورت کاملا وارداتی تامین میشود و در سایر مدل های تندر۹۰ موجود در کشور نیز مشاهده میشود با قدرتی برابر با ۱۰۵ اسب بخار و گشتاور ۱۴۸ نیوتن متر وظیفه تامین قوای این پیکاپ را بر عهده دارد. هر چند که کمتر کسی با یک وانت به رانندگی سریع اقدام می کند ولی به واسطه وزن خالص کمتر در مقایسه با مدل سواری، این خودرو از شتاب گیری بسیار عالی بهره می برد، چیزی که کمتر در مدل های همرده قابل مشاهده است.

مزایای وانت تندر :

از مزایای وانت پیکاپ می توان به موارد زیر اشاره کرد

. مصرف سوخت کم، هندلینگ بالا
. کشش و شتاب بالا در کنار موتور قوی
. اتاق به روز و راحت و کم صدا و ایمنی بالا
. کیفیت بالای ساخت


معایب وانت تندر :

. هزینه بالای تعمیرات و نگه داری
. حجم کم باربری
. دیفرانسیل جلو بودن(با توجه به بارگیری و فشار روی محور عقب)
. قیمت بالا خودرو


در انتها اگر به دنبال وانت جهت جابجایی های روزانه و بارهای سبک در کنار ایمنی و شتاب و کشش مناسب برای بارهای سبک هستین تندر پیکاپ می تواند گزینه مناسبی باشد ولی در صورتی که تردد بالا و حجم بالای باربری و کارهای سنگین هستین این وانت برای شما ساخته نشده است و هزینه های سنگینی را به شما متحمل می کند و قابل قیاس با خودروهایی همانند وانت پیکان نخواهد بود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress PopUp Plugin تماس با کارشناس فروش